Laupäev, 21 Aprill 2018

Tselluliidihooldus

Hüvasti "apelsinikoore" nahk!
 
Tselluliit on kühmuline, kohupiima meenutav moodustis naha all, mida reeglina võib leida istmiku-, kõhu- ja reite piirkonnast.
Tselluliit on rohkem levinud naistel kui meestel, eriti 35 eluaasta ületanud naistel. Tselluliit esineb 80-90 %-l naistest, kusjuures vanuse tõustes olukord halveneb, põhjustades lisaks füüsilisele ka mitmesuguseid psühhologilsi probleeme.
 
Tekkepõhjuste hulka peale ebatervislike eluviiside kuuluvad veel hormonaalsed muutused puberteedieas, rasedused ja menopusi eelne või järgne periood. Organismi teatud kõrvalekalded, nt. östrogeeni üleproduktsioon, endokriinsüsteemi häired jne. võivad samuti põhjustada rasva ladestumist kehas ja lõppeda tselluliidi moodustumisega. Istuva eluviisiga inimestel, kellel jääb vajaka kehalisest koormusest, on samuti suuem tõenaosus tselluliidi tekkimiseks. Tselluliidi moodustumise tõenäosust suurendavad ka küllastunud rasvade ja suhkru suurenenud tarbimine, vähene veejoomine jne.
Võib põhjustada halba vere ja -lümfiringet ning eelkõige on tegemist pärilikkusega.
 
Tselluliidist vabanemiseks on mitmeid võimalusi, mis aitavad esteetilist probleemi väliselt parandada.
Kõige tähtsam on loobuda istuvast eluviisist, suurendada füüsilist aktiivsust ja toitumisharjumuste muutmine. Nendest abinõudest võib palju kasu olla, et vähendada üldist rasvahulka kehas ja ka tselluliiti. Võimalik on abi saada ka mõnedest ülimoodsatest tehnoloogilistest meetoditest nagu mesoteraapia, apparaadihooldused, kehamähiste protseduurid, massazid jne. millel on märkimisväärne tselluliiti vähendav mõju.
 
Tselluliidist vabaneda soovija peab loobuma kaloririkkast, kõrge rasva- ja süsivesikute sisaldusega toidust, mis talletatakse kergesti rasvana kudedesse. Menüüsse tuleb lülitada kõrge kiudainete sisaldusega toitained, millel on rasva siduv toime ning, mis suudavad soolestikus siduda juba olemasolevat rasva ja eemaldada selle kehast.
Kõige tähtsam nõuanne - elage tasakaalus, ilma stressita ja magage piisavalt sest on tõestatud, et tselluliidi üks peamisi põhjuseid on stress.